11. 06. 2024
V Praze Dejvicích se ve středu 19. června 2024 uskuteční od 8:30 do 19 hodin VědaFest - https://www.vedafest.cz/. V programu na https://www.vedafest.cz/program/ najdete i nás.
07. 06. 2024
Společný stánek Astronomického ústavu AV ČR, Evropské jižní observatoře, Ústavu fyziky atmosféry AV ČR, Fyzikálního ústavu AV ČR a především spojujícího programu Strategie AV21 - Vesmír pro lidstvo návštěvníkům přiblížil vesmír a jeho výzkum.
27. 05. 2024
Více informací na www.veletrhvedy.cz. A samozřejmě zde nebudeme chybět. Společný stánek Astronomického ústavu AV ČR, Evropské jižní observatoře, Ústavu fyziky atmosféry AV ČR, Fyzikálního ústavu AV ČR a především spojujícího programu Strategie ...
22. 05. 2024
Další z pravidelných setkání řešitelů programu Strategie AV 21 Vesmír pro lidstvo proběhlo 14. května na Fyzikálním ústavu AV ČR – v nové budově SOLID21 v sále Adély Kochanovské. ...
07. 05. 2024
Vysloužilé družice a nosné části stupňů raket, části vybuchlých motorů, zapomenuté věci, zbraně pro odstranění družic i kosmická tříšť. Lidstvo kosmickým odpadem čím dál víc zamořuje vesmír.
07. 05. 2024
Na téhle misi Evropské kosmické agentury se podílíme, její start je připraven na září tohoto roku z Indie. Držte tomuto technologickému letu s vynikající astronomickou přidanou hodnotou palce.

Projekt Vesmír pro lidstvo

Výzkumný program Akademie věd Vesmír pro lidstvo je zaměřen na posílení spolupráce mezi vědeckou komunitou a technickými týmy při vývoji a testování nových technologií kosmického výzkumu, zejména družicových přístrojů pro astronomická pozorování, která jsou klíčovým prvkem na cestě k hlubšímu porozumění fyzikální podstatě hmoty.

Strategie AV21

Na této webové stránce jsou soustředěny všechny informace týkající se Strategie Akademie věd AV21. Jsou zde základní dokumenty, v nichž byla Strategie AV21 formulována a představena veřejnosti i podrobné informace o aktualitách, plánovaných akcích a výstupech jednotlivých výzkumných programů i jejich odezvách v médiích.